Trendy

Sezon wiosna/lato 2016 – trendy w modzie damskiej

Każdego roku miliony kobiet próbują nadążyć za zamysłami projektantów, ubierając się w najmodniejsze kolory i kroje sezonu. Z uwagi na to, że trendy zmieniają się raczej szybko, warto wiedzieć, jakie bluzki na lato, tuniki i koszule damskie sprawdzą się wiosną i latem 2016 roku. Oto kilka wskazówek.

Nadążając za modą, warto pamiętać także o dopasowaniu kreacji do swojej budowy ciała oraz funkcjonalności. Oznacza to, że warto wybierać przede wszystkim takie bluzki, które mamy do czego założyć. Jeśli natomiast chcemy skondensować trendy, to możemy decydować się na kroje odwzorowujące kilka pasujących do siebie kierunków mody.

 

custom1000x1500_22317
Na początek – kolory

Wiosną i latem kobiety będą miały spory wybór, jeśli chodzi o kolory, jakie mają tuniki. Przede wszystkim panuje wszechobecna biel – jest to kolor, który sprawdzi się na praktycznie każdą okazję i w każdym zestawieniu. Dla kobiet jej niechętnych dobrą wiadomością będzie to, że modne są również czernie oraz kontrasty – zestawienie bieli i czerni to najbardziej znany i stylowy duet, który pojawił się dotychczas w modzie i bryluje w obecnych trendach.
Dla wielbicielek koloru również mamy dobrą wiadomość. Najmodniejsze będą w zasadzie dwa: wszelkie odcienie żółci przechodzącej przez pomarańcz aż do czerwieni, a także niebieski w swoich licznych odsłonach. W tej ostatniej opcji warto wybierać szczególnie blady błękit, żywą barwę chabrową bądź głęboki kobalt.

 

 

 

custom1000x1500_74134

 

 

Co przy ciele…
Pozostając jeszcze na chwilę w temacie kolorów, nie można nie wspomnieć o wszelkich beżach oraz odcieniach cielistych. Rządzą one w modzie niepodzielnie, a im bardziej zbliżone są do naturalnej barwy skóry, tym modniej w nich wyglądamy. Jednocześnie, idąc tym tropem, projektanci wyciągnęli na ulicę stroje buduarowe. Im więcej przezroczystości, tym lepiej dla naszego poczucia stylu. Mogą to być zarówno zwiewne kreacje w niezwykle subtelnej formie, jak i odważniejsze stroje dające wgląd w to, co nosimy pod tuniką albo koszulką.

 

 

 

custom1000x1500_48532

 

 

I kobieco, i… męsko?

Moda bywa kapryśna, co jednak nierzadko staje się bardzo wygodne dla kobiet – dlatego w tym sezonie modne będą zarówno typowo kobiece, obszerne, oversizowe bluzki damskie, jak również i męskie, surowe kroje. Kobiece fasony ozdobione powinny być kokardkami albo wstążkami, które dodatkowo dodają niewinnego uroku. Tym razem mile widziane są rozmaite falbany, a do mody wracają nawet bufy na rękawach! Stroje męskie powinny być typowo oficjalne, surowe, utrzymane w popularnym duecie bieli oraz czerni.

 

 

 

custom1000x1500_67081 custom1000x1500_87791

 

Wzorzyście i romantycznie
Na koniec wypada wspomnieć również o bardziej niestandardowych trendach. Przede wszystkim znów do mody wrócą wszelkie asymetrie, czy to w koszulach, czy bluzkach albo tunikach. Trendy przywracają również do łask kwieciste wzory – zarówno te z olbrzymimi kwiatami, jak i drobnymi, delikatnymi motywami. Nie ma tutaj natomiast miejsca na półśrodki: styl ma być albo asymetryczny, dość prosty oraz wyrazisty, albo romantyczny, delikatny, zdobiony przezroczystościami i koronkami. To doskonała wiadomość dla kobiet, które nie lubią strojów o nieokreślonym charakterze – im bardziej charakterystyczne, tym lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *