Moda od A do Z

Szpilki nie tylko na jeden sezon

Jeśli chcemy kupić najlepsze szpilki, z pewnością w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na to, jak się prezentują. Nie da się ukryć – szpilki muszą się nam po prostu podobać. Jednak nie jest to jedyne kryterium, jakie powinnyśmy wziąć pod uwagę, kiedy zdecydujemy się na zakup takiego obuwia. Warto więc również sprawdzić, czy szpilki, które wpadły nam w oko, mają osadzony obcas na samym środku pięty. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób mamy pewność, że obcas będzie na pewno stabilny.

Warto również wziąć pod uwagę wielkość obcasa. Jeżeli nasze stopy nie należą do zbyt dużych, nie powinnyśmy decydować się na szpilki o kilkunastocentymetrowych obcasach, bo będziemy w nich chodzić niezdarnie. Dobrym pomysłem może być również wybór szpilek na platformie. Zapewniają one większą stabilność, niż te tradycyjne, a poza tym nie czujemy pod stopami żadnych kamyków, czy nierówności.    

Jeśli już podobają nam się jakieś szpilki, chcemy, aby służyły nam one co najmniej przez kilka sezonów. Z tego też powodu najlepiej zdecydować się na te, wykonane z prawdziwej skóry, które będą odpowiednio wyprofilowane. Zanim dokonamy zakupu, musimy jeszcze przymierzyć obuwie – nie zakładajmy tylko jednego buta, ale koniecznie dwa. Warto będzie również przespacerować się po sklepie, by ostatecznie stwierdzić, że wygodnie nam w szpilkach, które wybrałyśmy. I oczywiście cena – dobrej jakości szpilki nie będą kosztować w granicach pięćdziesięciu złotych, co nie oznacza, że nie uda nam się kupić takich butów w dobrej cenie. Szczególnie warto upatrywać ich na wszelkiego rodzaju wyprzedażach i posezonowych przecenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *